Mida võiks teada ventilatsioonisüsteemi puhastamisest

Halb ventilatsioon toob kaasa negatiivsete tagajärgede kompleksi:

  • viib haigusteni
  • põhjustab apaatsust, nõrkust
  • provotseerib jõudluse langust
  • aitab kaasa varalise kahju tekitamisele

Vaatame 10 kõige olulisemat probleemi, mis on põhjustatud ebapiisavast värske õhuvoolust eluruumi.

Halb ventilatsioon toob kaasa negatiivsete tagajärgede kompleksi:

Vaatame 10 kõige olulisemat probleemi, mis on põhjustatud ebapiisavast värske õhuvoolust eluruumi.

Hapniku ja süsihappegaasi vahekord tasakaalustamata

Kui ruumi, kus inimesed viibivad, ei suunata piisavalt hapnikku, väheneb selle kontsentratsioon järk-järgult. Selle asemel süsihappegaasi osakaal suureneb.

Ruumis olevad inimesed kasutavad hapnikku lihtsalt ära, muutes selle CO2-ks. Liigne süsinikdioksiid põhjustab hüperkapniat (liiga kõrge CO2 sisaldus veres) . Kui CO2 sisaldus veres ületab normi, halveneb inimese tervis, ilmnevad peavalud, uimasus, nõrkus ja töövõime väheneb. See seisund võib põhjustada krooniliste haiguste ägenemist.

Tolmu ja allergeenide levik

Halva ventilatsiooni korral kogunevad ruumi tolm ja mikroosakesed, mis põhjustavad allergiat. Õhk muutub hingamisteedele kahjulikuks, ärritab limaskesti, põhjustab nohu, aevastamist, punetust ja silmade väsimust. Suureneb oht haigestuda nakkushaigustesse ja allergiatesse.

Varalinekahju

Halvasti ventileeritavates ruumides on reeglina kõrge õhuniiskus. Sellised tingimused on puitkonstruktsioonide ja -pindade jaoks ebasoodsad. Puitmööbel, laminaat- ja parkettpõrandad ning siseuksed on niiskusest küllastunud, paisuvad ja kõverduvad. Toodete, pindade ja konstruktsioonide kasutusiga väheneb.

Bakterite ja seente levik

Halb ventilatsioon suurendab niiskuse kontsentratsiooni õhus. Aknad, akna kossid ja isegi seinad muutuvas niiskeks. Selle tulemusena tekkivad soodsa tingimused hallitusele, seentele, mikroobidele ja bakteritele. Niisked pinnad hakkavad ajapikku õitsema ning tekivad tumedad laigud. Kõik see mitte ainult ei riku viimistlust, vaid on ka inimestele ohtlik mis kutsub esile haigusi ja allergilisi reaktsioone organismis.

Ebameeldivate lõhnade ilmumine

Puudulikku ventilatsiooniga hakkab ruum ebameeldivalt lõhnama. Lemmikloomade, mööbli, asjade, toidu, kodukeemia lõhnad täidavad ruumi. Hingamine sellistes tingimustes muutub raskeks ja ebameeldivaks.

Tervist kahjustavad aurud

Kui ventilatsioon on ebaefektiivne, ei eemaldata ruumist värvikatetest ja kodukeemiast tekkinud aure. Aurustumine tuleb isegi mööblist ja ehitusmaterjalidest. Selle tulemusena ületab kahjulike, mürgiste ainete kontsentratsioon õhus ohutu piiri, mistõttu on ruumis hingamine tervisele ohtlik.

Suurenenud vingugaasi kontsentratsioon

Gaasiveesoojendi, boileri, pliidi, ahju, pliidi ja muude lahtise leegiga seadmete töötamisel eraldub vingugaas. See on mürgine aine. Isegi suhteliselt väikese osakaaluga õhus põhjustab see gaas nõrkust, uimasust, peavalu ja peapööritust.

Ohutu kontsentratsiooni ületamine võib lõppeda surmaga. Seetõttu peab gaasiseadmetega ruumides olema kvaliteetne ventilatsioon, mis on reguleeritud standarditega.

Kütteperioodil ebapiisav õhuniiskus

Kütteseadmete töö tõttu õhk kuivab. Ebapiisav õhuniiskus põhjustab uimasust, nõrkust, naha kuivust ja hingamisraskusi. Lisaks kehale avaldatavale negatiivsele mõjule on sellised tingimused ebasoodsad ka mööbli, sisustuselementide ja kaunistuste jaoks.

Kui varem olid puittooted ja pinnad niiskusest küllastunud, siis nüüd on need kuivas õhus. Sel põhjusel kahanevad need intensiivselt ja vähenevad maht. Niiskuse järsk muutus võib põhjustada deformatsiooni ja pragusid.

Õhutemperatuuri tõus

Ruumi õhutemperatuur tõuseb teleri, arvuti, külmkapi, muude elektriseadmete, gaasipliidi, ahju ja muude seadmete töötamise tõttu. Isegi pelgalt siseruumides viibides mõjutate ise temperatuurirežiimi, kuna keha eraldab soojust.
Kõigi nende tegurite mõjul temperatuur tõuseb. Ja kehva ventilatsiooniga pole loomulikku jahutust. Soojus koguneb suletud ruumi, ilma et see väljapoole hajuks. Reeglina muutuvad 23°C piiri ületamisel tingimused ruumis inimese jaoks ebamugavaks. Kõrgenenud temperatuuri tõttu suureneb väsimus, on tunda nõrkust, inimene muutub uimaseks ja tähelepanematuks.

Tervise üldine halvenemine

Halb ventilatsioon eluruumides kutsub esile tervisele kahjulike tegurite kompleksi. Esimene asi, mis sellistes tingimustes kannatab, on kesknärvisüsteem ja hingamiselundid.

Üldiselt suureneb halvasti ventileeritavas kohas peaaegu kõigi kehaorganite ja -süsteemide haiguste tekke oht. Kuid inimene ei tunne seda alati üldise nõrkuse, jõukaotuse ja unisuse tõttu. Keha süsteemid lakkavad normaalses rütmis töötamast ja kaotavad toonuse.

Seega on kvaliteetne ventilatsioon majas või korteris vajalik täisväärtuslikuks ja turvaliseks eluks. Piisav kogus hapnikku avaldab positiivset mõju enesetundele, tujule, jõule ja tervisele. Lisaks aitab ventilatsioon säilitada ja pikendada kinnisvara eluiga.

Allikas

Leidsid mis huvitab?

Võta meiega ühendust

Võta meiega ühendust